Kroki budowy domu – przekonaj się, w jaki sposób to wygląda

Tak w samej rzeczy jeśli gra toczy się o budowanie domu, to mówimy tu o pewnym procesie, który to jest określany mianem dodatkowych etapów. Jest pewien ustalony porządek, jaki to ma miejsce przy stawianiu obiektu, jakim jest dom.

Budowa domu to trzy fazy, o których wolno powiedzieć oraz które to wynikają w trakcie kładzenia budynku. Pierwszym etapem jest tutaj tak zwany „stan zerowy”, który to nie obejmuje jeszcze samej budowy, a wyłącznie cykl kroków, jakie należy podjąć przed zaczęciem prac. Powiadając krótko niebezużyteczne jest tu wytyczenie działki pod zabudowę, ustawienie ogrodzenia, plan zagospodarowania terenu i wszelkie inne formalności prawne jakich to wypada dopilnować.

Kiedy tak właściwie ustawimy ściany fundamentowe oraz poprowadzimy podziemne instalacje wkraczamy do drugiego etapu budowy domu, który to określany jest jako stan surowy. Obejmuje on prace naziemne, a zatem przede wszystkim stawianie samego budynku. Wtedy to murujemy wszelkie ściany, tak peryferyjne, jak i wewnętrzne, tworzymy ewentualne klatki schodowe, budujemy półpiętra oraz stropy, otwory okienne i drzwiowe, a również kryjemy obiekt więźbą dachową, wspólnie z jej pokrywaniem – polecamy pozwolenie na budowę domku letniskowego. Można tutaj jeszcze wtrącić o otworach wentylacyjnych oraz kominowych. Kiedy nasz budynek stoi czeka nas następny proces, który w dalszym ciągu określamy mianem „stanu surowego”, chociaż w przypadku tworzenia całej konstrukcji powiadamy o „stanie surowym otwartym”, tudzież wszelkie roboty wykończeniowe to „stan surowy zamknięty”.

Jedynymi zewnętrznymi robotami są tutaj prace tynkarskie, a także wykonywanie zewnętrznej stolarki okiennej i każdych drzwi prowadzących do środka. Konstrukcja domu to tak w zasadzie również cykl obejmujący prace wewnętrzne. Spostrzegamy przez to takie czynności, jak zakładanie wszelkich instalacji wewnętrznych, tynkowanie ścian wewnątrz budynku, malowanie, sporządzanie wszelkiego typu posadzek, instalowanie potencjalnych rozwiązań grzewczych, jak chociażby nagrzewanie podłogowe, stolarka wewnętrzna, a także wyposażenie pomieszczeń sanitarnych w tak zwane białe szczegóły montażowe. Po zrealizowaniu tych prac następuje oddanie obiektu do użytku, kiedy tak właściwie to mówimy o trzecim etapie, inaczej tak oznaczanym „stanie pod klucz”.

Releated

Ogrzewanie ekogroszkiem – wypróbuj atuty

Pewnie nikomu z nas nie jest porządnie, jeżeli przebywa przez dłuższy czas w pomieszczeniu, gdzie jest zimno, lub w ogóle nie ma żadnego źródła ciepła. Z pewnością również nie chcemy, żeby taka sytuacja wystąpiła w stworzonym przez nas mieszkaniu, z tego względu każdy z nas, menadżer domku jednorodzinnego powinien dbać o ogrzewanie we własnym mieszkaniu. […]

Kuchnia w mieszkaniu – jakim sposobem ją zaprojektować?

Każda kuchnia ma własny klimat. A co konstruuje ten klimat? Po pierwsze meble. To, jakie sprzęty meblowe wybierzemy wpływa na wszystko inne. Jeżeli kupimy solidne meble będziemy mieli pewność, że stworzona przez nas kuchnia nabierze dobrego wyrazu. Ostatnimi czasy kultowe stały się kuchnie otwarte, czyli często pomieszczenia z tak zwanym aneksem kuchennym. W takim wypadku […]